dewalt_dstsx30z
DEWALT DSTSX30Z staples 5.6-30 galvanised 3m (3000 pcs)
13.89 tax incl.
On order: delivered from 28/05/2026
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-30 Galvanised 3m
Key features according to our expert
  • Length: 30 mm
  • Surface treatment: Zinc plated
  • Quantiy per pack: 5000
  • Staple crown width: 5,6 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951551
  • Supplier number: DEWALT DSTSX30Z
Length
30 mm
Staple crown width
5,6 mm
Product type
5,6 mm
Finish
30,0 mm